Avanti | Post Makelaardij wint in Zeeland van TOP Arnemuiden en blijft nog steeds kans houden op behoud in de Hoofdklasse. Na een 14-12 achterstand bij de rust werd met een 0-7 run in de tweede helft het verschil gemaakt naar 14-19. Over en weer scorend werd een 21-25 overwinning behaald. Klasse gedaan van de blauwhemden.
Ik worstel en kom boven (Luctor et Emergo) is de wapenspreuk van de provincie Zeeland, het symboliseert veerkracht, vastberadenheid en historische strijdkracht. Allemaal kenmerken die nu ook van toepassing zijn op Avanti | Post Makelaardij. Bewonderenswaardig hoe de ploeg van trainer/coaches Patrick den Hertog en Ronald Struijk niet opgeeft en steeds de laatste strohalmen weet te pakken waarmee een Houdini-act nog steeds tot de mogelijkheden behoort.
Voorafgaand aan de wedstrijd tegen TOP IA) was duidelijk dat de hoofdmacht uit de laatste drie wedstrijden minimaal drie punten moet halen en misschien zelfs wel meer. Winst tegen TOP (A) in Zeeland was een must. En de laatste overwinning van de Pijnackernaren in Arnemuiden was heel lang geleden (2014) wat het vooruitzicht er niet makkelijker op maakte. En het is dit seizoen al vaker gezegd of geschreven dat Avanti | Post Makelaardij wel de potentie heeft maar dat het qua rendement er in de wedstrijden nog niet altijd uitkomt. In de trainingen is dat rendement wel aanwezig en het was wachten dat het er in de wedstrijden wel zou uitkomen. In de laatste training voorafgaand aan de wedstrijd tegen TOP (A) schoot aanvoerder Tim van Dorp al met scherp en hij zou dat goede gevoel meenemen naar Zeeland. Hij werd met zes treffers topscoorder aan Avanti-zijde. De Pijnackernaren zouden voor het eerst de 25 doelpunten aantikken en dat is een aantal waar je wedstrijden mee kan winnen en dat gebeurde dan ook.
In de eerste helft ging het scoreverloop aanvankelijk gelijk op tot de 4-4 waarna TOP (A) met een run van vier doelpunten de marge op vier verschil (8-4) bracht via tweemaal Jurgen Janse en tweemaal Floris Maljers. De achterstand bracht de Avanti-coaches ertoe om al in de eerste helft wisselspelers in te brengen. Nathan Tuinder en Amber van Leuveren maakten hun opwachting. Drie doelpunten van Nathan en het vele reboundwerk van Amber van Leuveren brachten wat extra’s. Mede daardoor kwam Avanti | Post Makelaardij terug tot twee doelpunten verschil met de rust (14-12).
Een hele sterke fase voor de blauwhemden na de rust. Mede dankzij het vele rebounden van Amber kon er vaak herhaald worden en daar profiteerden haar vakgenoten van. Eerst Tim van Dorp met de 14-13 en de 14-14 en na de 14-16 waren het weer Tim van Dorp (14-17) en Floor Munnik (14-18). De 14-15 en de 14-16 kwamen uit handen van Maddy Brouwer. De eerstejaars seniordame was zeer belangrijk voor de ploeg vandaag. Niet alleen met verdedigende blocks en steals maar ook met vier hele belangrijke doelpunten van afstand in de tweede helft. Want na de 14-18 was Maddy ook verantwoordelijk voor de 14-19 en later de 16-21. Na acht minuten spelen in de tweede helft had Avanti | Post Makelaardij de touwtjes helemaal in handen. De 14-12 achterstand was omgedraaid naar een 14-19 voorsprong. Over en weer scorend werd een zeer belangrijke 21-25 overwinning behaald. Een prachtige teamprestatie want elke speler/speelster had met zijn of haar kwaliteiten een belangrijk aandeel in deze overwinning. Verdedigend had Avanti het in de tweede helft ook beter voor elkaar want TOP (A) zou nog maar zevenmaal scoren versus de veertien uit de eerste helft. En wat is het dan lekker om dat hele eind vanuit Arnemuiden terug te rijden naar Pijnacker.
Doelpunten: Tim van Dorp (6), Maddy Brouwer (4), Nathan Tuinder (4), Lars Molijn (3), Sanne Munnik (3), Floor Munnik (2), Jordi van Zuidam (2) en David Mast
Statistieken:
In statistisch oogpunt ook een speciale wedstrijd. Voor de derde achtereenvolgende wedstrijd winst met een flink lager schotpercentage dan de tegenstander. En deze wedstrijd is het verschil wel extreem. Avanti neemt maar liefst 147 pogingen, een record, voor zijn rekening. Een schotpercentage van 17%. Tegenstander TOP slechts 87 pogingen voor 24%.
Verder nog eervolle vermeldingen voor Maddy en Nathan. Maddy in de 2e helft maar liefst 4 uit 6 (67%). Nathan in de eerste helft 3 uit 8 (38%)
Nathan is met zijn 4 treffers in de wedstrijd de 31e Avantiaan die plaats neemt in de club van 100.
Met nog twee wedstrijden te spelen blijft het spannend bovenin en onderin. Aanstaande zaterdag ontvangt Avanti | Post Makelaardij kampioenskandidaat Die Haghe en treffen GKV (G) en Sporting Delta elkaar.
Andere uitslagen:
Die Haghe – Nieuwerkerk 20-21
Sporting Delta – Valto/Verbakel Bouwbedrijf 22-21
Programma zaterdag 7 maart:
18.45 uur Avanti | Post Makelaardij – Die Haghe
18.45 uur Valto/Verbakel Bouwbedrijf – KVA
19.30 uur GKV (G) – Sporting Delta
19.30 uur Nieuwerkerk – TOP (A)
Programma zaterdag 14 maart:
16.30 uur TOP (A) – GKV (G)
18.30 uur Die Haghe – Valto/Verbakel Bouwbedrijf
19.30 uur KVA – Avanti | Post Makelaardij
19.45 uur Sporting Delta – Nieuwerkerk
Stand:


