Avantianen Ronald Struijk en IJsbrand Dijkshoorn maken vanaf komend seizoen deel uit van de trainersstaf van de selectie van Avanti/Post Makelaardij. Ronald zal dan plaatsnemen op de bank naast Patrick den Hertog bij Avanti/Post Makelaardij 1. IJsbrand gaat Richard van Weert assisteren bij het tweede. Daarmee geeft de technische commissie invulling aan de wens externe korfbalexpertise te koppelen aan het Avanti-DNA.
Ronald speelde 11 seizoenen in het eerste, waarin hij in 197 wedstrijden 595 keer scoorde. Daarmee staat hij vijfde op de all-time topscorerslijst van Avanti. Ronald trainde diverse jeugdteams bij Avanti en zet zich als technisch coördinator sinds een aantal jaren in voor het doorontwikkelen van het niveau van de jeugdopleiding bij Avanti en het versterken van trainers en coaches op didactisch vlak.
“Na goede gesprekken met de technische commissie en met Patrick zie ik een mooie rol voor mij weggelegd om hogerop te komen met de club”, ligt Ronald toe. “Persoonlijk is dit voor mij een mooie kans om naast een ervaren en succesvolle coach als Patrick met de talentvolle selectie van onze vereniging aan het werk te gaan.”
IJsbrand had zo’n tien jaar geleden al eens de verantwoordelijkheid voor Avanti/Post Makelaardij 2, samen met Christie van Wijk. “Dan merk je dat het fijn is om samen te sparren over het spel of wissels”, aldus IJsbrand die dat volgend seizoen met Richard gaat doen. De twee trainers zullen nog verder overleggen over hoe ze de taken zullen verdelen langs de lijn. “Het belangrijkste is dat we er met elkaar plezier in hebben.” IJsbrand heeft naast zijn eerdere periode bij het tweede ook een jaar Avanti 3 getraind en verschillende jeugdteams.
De Technische Commissie is blij dat Ronald en IJsbrand zich aansluiten bij de trainersstaf van de Avant selectie. Daarmee krijgt de selectie voor volgend seizoen steeds meer vorm. Avanti is nog op zoek naar een aanvulling van de medische staf ter invulling van de open positie die is ontstaan door het vertrek van Esther Hopma.