Tegen debutant in de Ereklasse, Swift uit Middelburg, behaalde Avanti | Post Makelaardij een gelijkspel (10-10) na een 7-5 achterstand bij de rust. Na een slechte eerste helft speelden de Pijnackernaren een betere tweede helft. Avanti kreeg deze wedstrijd veel kansen maar het vizier stond niet op scherp, een rendement van nog geen 10% is te weinig om echt het verschil te maken. Kirsten Tuinder leek met de 9-10 de matchwinnaar te worden maar Swift wist toch nog op gelijke hoogte te komen. Kostbaar puntverlies in de strijd om de tweede plaats.
In de voorjaarscompetitie komt Avanti | Post Makelaardij uit in een degradatiepoule van de Ereklasse. De nummers 1 en 2 handhaven zich in de Ereklasse en de nummers 3 en 4 degraderen naar de Hoofdklasse. Avanti is ingedeeld bij DSC (Eindhoven), Swift (Middelburg) en Nieuwerkerk. DSC zal als nieuwe korfballeagueclub eenvoudig kampioen gaan worden in deze klasse en de overige drie verenigingen zullen gaan strijden om plaats twee.
Na zes competitieloze zaterdagen was het weer heerlijk om in het zonnetje voor het “echie” te spelen. Zowel Swift (M) als Avanti | Post Makelaardij begonnen niet compleet aan de wedstrijd. Bij het team van coaches Lion van het Klooster en Henk Jan Post ontbraken Pim Molijn en Jordi van Zuidam. Gelukkig kon routinier Stefan Hogervorst mee als reserve en hij zou in de tweede helft nog zijn minuten maken en belangrijk zijn voor het team. Of het nu het gebrek aan wedstrijdritme was, de zon, de wind of wat anders feit was dat beide ploegen slordig speelden en de afronding te wensen overliet. Verdedigend speelde Avanti | Post Makelaardij over de gehele linie een prima wedstrijd, maar aanvallend waren er teveel pogingen nodig om tot doelpunten te komen.
Met zijn invalbeurt in de tweede helft is Stefan Hogervorst de eerste speler die in 16 seizoenen een wedstrijd in het 1e gespeeld heeft.
Na een 7-5 achterstand bij de rust liep Swift (M) uit naar 8-5. Na de 8-6 was het tweemaal Lars Molijn die Avanti weer op gelijke hoogte bracht en na de 9-8 bracht David Mast de gelijkmaker op het scorebord. In de slotfase leek Kirsten Tuinder van afstand de matchwinnaar te worden (9-10), maar een schot aan de andere kant betekende toch nog een gelijkspel. Eindstand 10-10. In de strijd voor de tweede plek is dit wel kostbaar puntverlies voor Avanti | Post Makelaardij.
Speciale vermeldingen deze wedstrijd voor Farian de Roo (verdedigend sterk, met veel intercepties) en David Mast en Floor Munnik die beiden met respectievelijk 27% en 25% wel een prima afronding kenden.
Statistieken Avanti | Post Makelaardij:
Aantal pogingen: 104 (1e helft 51, 2e helft 53)
Afronding: 10% (1e helft 10% en 2e helft 9%); waarbij afronding aan de buitenkant met 4 uit 79 (5%) zeer laag was.
Doelpunten: David Mast (4), Floor Munnik (3), Lars Molijn (2) en Kirsten Tuinder
Link naar verslag omroep Zeeland met video samenvatting wedstrijd en interview met speelster en coach van Swift (M)
Link naar verslag PZC (Provinciale Zeeuwse Courant)
Andere uitslag:
DSC – Nieuwerkerk: 22-8
Programma zaterdag 10 mei:
15:30 uur Nieuwerkerk – Avanti | Post Makelaardij
16:00 uur Swift (M) – DSC
Stand EK-D-04: