Dankzij een zeer sterke tweede helft heeft Avanti | Post Makelaardij B1 een grote overwinning behaald op Valto/Verbakel Bouwbedrijf B1. Na een snelle 2-0 voorsprong werd deze marge tot de rust vastgehouden (7-5). Valto scoorde vlak na rust nog wel de 7-6 maar een run van vier doelpunten bracht de Pijnackernaren een ruime 11-6 voorsprong. En na de 11-7 was het zelfs een run van zeven doelpunten achter elkaar die Avanti | Post Makelaardij B1 een riante 18-7 overwinning bezorgde.
Avanti | Post Makelaardij B1 komt uit in een degradatiepoule in de Hoofdklasse. Alleen de nummer 1 van deze poule zal zich handhaven in de Hoofdklasse. De nummers 2, 3 en 4 degraderen naar de eerste klasse. Als vereniging zie je graag je B1 in de Hoofdklasse spelen, dus is het zaak dat het B1 dit voorjaar kampioen gaat worden. Eerder was al met 14-20 gewonnen van Pernix B1. Deze zaterdag kwam Valto/Verbakel Bouwbedrijf B1 op bezoek, een tegenstander waar Avanti het vaak lastig tegen heeft.
De verslaggever had het B1 al een tijdje niet zien spelen en was deze zaterdag onder de indruk. Het team van Lars en Luke speelde met veel inzet, vertrouwen en gif. Het neemt het voortouw, gaat de duels aan en was verdedigend erg sterk op de ballijn aan het verdedigen met vele onderscheppingen als resultaat. De taken en rollen zijn veel duidelijker in de vakken en dat komt het spel ten goede. Natuurlijk was het een prachtige teamprestatie, maar een bijzondere vermelding voor Jurre die een klasse partij speelde. Heersend in de rebound, goed het spel verdelend en ook nog vier keer scoren was hij heel erg belangrijk vandaag, En in het andere vak was Mies erg sterk in de afvang waarbij ze ook scorend haar aandeel had en daarmee een mooi voorbeeld was hoe dit team zich aan het ontwikkelen is. Knap hoe Lars en Luke dit voor elkaar aan het krijgen zijn en hopelijk wordt deze stijgende lijn de komende weken verder doorgezet. Zaterdag 10 mei wordt de competitie hervat. Avanti treft dan gelijk de nummer twee (Fortuna B2), een belangrijk potje voor de nummer 1 positie. Winst zou het team van Lars en Luke iets meer lucht geven.
Waar de verslaggever bij het D1 zich nog verbaasde over de discussie met welke kleur bal er gespeeld moest worden, was het generatie boomer-leermomentje tijdens de wedstrijd van het B1 dat je met een haarcoupe waarbij de haren als een soort luxaflex voor je ogen hangen je toch nog kan korfballen en scoren.
Doelpunten: Joëla (5), Jurre (4), Julia (3), Mies (3), Jesper, Lilou en Sten
Andere uitslag:
Fortuna B2 – Pernix B1: 19-6
Foto’s volgen later dit paasweekend
Stand:
Programma zaterdag 10 mei:
10.15 uur Avanti | Post Makelaardij B1 – Fortuna B2
15.30 uur Pernix B1 – Valto/Verbakel Bouwbedrijf B1